Maqedonia prag zgjedhjeve/ Rushti në '5 Pyetjet': VMRO DPMNE qeverisje të përbashkët me Vlen! Zaimi: Nëse garojnë dy shqiptarë humbasin të dy

6 Maj, 21:46

Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen pas dy ditësh më 8 maj, teksa sot është dita e fundit e fushatës zgjedhore. Në ‘5 pyetjet’ me Ilir Babaramon, të ftuarit diskutuan dinamikat e kësaj fushate zgjedhore, ku theksi bie tek përçarja e shqiptarëve që garojnë të ndarë me dy partitë rivale BDI dhe Vlen.