Meta me PD-në? Alibeaj: Ai është kundër regjimit të Ramës, nuk është me ne

25 Shtator 2020, 23:00

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh në emisionin Pa protokoll se Presidenti Ilir Meta nuk mban anën e Partisë Demokratike por është kundër regjimit të Edi Ramës.

"Figura e Ilir Metës si individ mund të krijojë shije të ndryshme tek njerëzit. Flitet për figurën e presidentit, nuk ka rëndësi emri, ky palo shtet si i yni, ku nuk ka as Gjykatë Kushtetuese. Republika jonë ka vetëm një individ, parlament jo, gjykata jo, media jo, shoqëri civile jo, do duhet të ketë një  instrument. Presidenti shumë mirë që është, i bën nder vendit, përkundër gjitha institucioneve përkrah popullin dhe interesat e tij. Fakti që është kundër Ramës, nuk do të thotë që është me PD-në. Presidenti është kundër regjimit dhe jo kundër partisë. Palo parlamenti hedh poshtë në çdo seancë dekretet e tij" - tha Alibeaj.

  •  

Programe të tjera