Mitsotakis në Himarë: Shqipëria duhet të respektojë të drejtat e minoritetit! Pritet nga Rama në Dervican, kryeministri: Ju premtova që do ua sillja

22 Dhjetor 2022, 12:57 | Përditesimi i fundit: 2022-12-22 14:58:15

TIRANË- Ditën e sotme kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka zbritur me helikopter në Himarë ku pritet të zhvillojë takime me minoritarët grekë në Finiq dhe Dropull. E ka nisur takimin me përfaqësuesit e minoritetit grek në Himarë ku është shprehur se nëse respektohen të drejtat e tyre të plota mbështet integrimin e Shqipërisë në BE.