Ndal shpejtësisë! Të rinjtë më pak se 80 km/h në autostradë! Propozimi për ndryshime në Kodin Rrugor shkon në Kuvend! Rinovimi i patëntës çdo 15 vite

5 Korrik, 14:11 | Përditesimi i fundit: 2022-07-05 15:04:39

Të rinjtë në timon nuk do të lejohen të ecin me më shumë se 80 km në orë në autostradë. Një propozim i ri hartuar nga ekspertë të PS, tashmë i depozituar në Kuvend, parashikon disa ndryshime në Kodin Rrugor. Pjesë e ndryshimeve është  edhe rritja e moshës së shoferëve të autobusëve dhe kamionëve apo rritja e kohës së vlefshmërisë së patentave nga 10 në 15 vite

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha