Nishani, mandati i Metës dhe aksioni opozitar

5 Tetor 2019, 17:03 | Përditesimi i fundit: 2019-10-11 10:47:34

Emisioni Pa protokoll,me gazetaren Anduela Ndreu. Te ftuar Bujar Nishani, ish -President i Republikës Sokol Hazizaj, konstitucionalist Aleksandër Çipa, analist Do të flasim për: 1-Beteja Presidencë - Mazhorancë dhe raporti Komisionit të Venecias. Si veproi Presidenti Meta dhe si do të vepronte Bujar Nishani në kushte të ngjashme? A do të shkarkohet Ilir Meta nga Kuvendi, dhe cfarë pritet nga Gjykata Kushtetuese, ende e pangritur? 2-Reforma zgjedhore. Ndërkombëtarët ulin në tryezë palët, por sa afër dhe larg janë shumica e pakica për një reformë të gjithëpranuar qê con drejt zgjidhjes së ngërcit politik. A do të kalojë reforma pa opozitën e bashkuar por me votat opozitës së re në parlament ? Cfarë përmban plani me 5 pika i zgjidhjes i ofruar nga opozita? 3- Hapja e PD. Për kë vlen kjo ftesë? Sa kanë ndikuar kritikët e Bashës në PD? Pse pjesa më e madhe e ish minsitrave të kabinetit Berisha janë kritikë të kryetarit Basha?

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha