‘Nuk është krizë energjetike, por korrupsioni’ PD: Qeveria shkaktoi 40 mln euro dëm me 3 tendera korruptive

16 Tetor, 12:55

Partia Demokratike thotë se qeveria ka shkaktuar 40 mln euro dëm me 3 tendera korruptivë. Sipas një deklarate të deputetes, Ilda Dhori, nuk kemi të bëjmë me një krizë energjetike nga tregjet ndërkombëtare, por krizë korrupsioni nga qeveria. Partia Demokratike sakaq i bën thirrje SPAK të hetojë urgjentisht shkaktarët e kësaj krize korrupsioni dhe abuzimet që rëndojnë qytetarët me rritje çmimesh.

‘Prej ditësh qeveria po përpiqet të shesë si krizë energjie, krizën e korrupsionit dhe keqmenaxhimit të KESH dhe OSHEE. Pas kësaj krize, qeveria po përpiqet të fshehë përgjegjësitë e saj, për gjendjen ekonomike në të cilën ndodhet shumica e familjeve shqiptare dhe sipërmarrësit e ndershëm, që nuk konkurojnë dot në një ekonomi jo konkuruese, të përqëndruar në pak duar.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha