Opozita nuk e voton “Zgjedhoren”, Lita: Rama mos tentojë trafik votash

13 Qershor 2020, 07:28

Deputeti Korab Lita thotë se opozita nuk do të votojë asnjë marrëveshje politike pa u vendosur ndryshimi i sistemit zgjedhor dhe listat e hapura. Opozita në Kuvend kërkon ndryshime Kushtetuese për këtë çështje. Lita i bën thirrje Ramës të mos trafikojë votat duke blerë deputetët e opozitës.

Programe të tjera