Personazh/ Mite Çakalli, gjysmë shekulli duke riparuar motorë! 64 vjeçarja nga Bulqiza rrëfen për Report Tv pasionin dhe vështirësitë: Më thanë 'ju qenkeni mrekullia e tetë'

4 Korrik, 18:49

BULQIZË-Rreth gjysmë shekulli dedikuar punës si mekanike. Ndodh rrallë të takosh një grua me profesion të tillë, por  Mite Çakalli, 64 vjecarja nga Bulqiza prej 43 vitesh nuk ka ndalur së ushtruari zanatin e riparimit të elektromotorrëve.

"Sa kam mbaru shkollën, më 11 tetor të po të atij viti, në 77-ën unë fillova punë në fabrikë si elektriciste. Që atëherë pa shkëputje fare fillova në miniere. Zanati im ishte i domosdoshëm në minierë", tha zanatçija, Mite Çakalli.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha