Petulla me kungull nga zonja Albana/ Shumë të shijshme, pa kosto dhe tepër të lehta

21 Qershor, 12:02

Petulla me kungull

Përbërësit:

  • 250 gr miell
  • 2 kunguj
  • 1 lç kopër
  • 1 lk sodë
  • 1 ls erëza të ndryshme
  • 1 vezë
  • Kripë
  • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Kalojmë në rende kungullin, e bashkojmë me miellin dhe përbërësit e tjerë. E lëmë të vijë pak dhe i skuqim petullat në vaj të nxehtë.