Pikëpyetjet e ndarjes së re të territorit ?

2 Korrik, 07:13

#reportTV #lajmeshqip #lajme Pa Protokoll nga Anduela Ndreu Një cështje që rikthehet pas 8 viteve për diskutim në kuvend, ndarja e re territoriale. Pasi u miratua harta e 31 korrikut 2014 me 61 bashki , debati vjen sërish për diskutim ku palët propozojnë një ndarje të re. Cfarë nuk shkoi mirë dhe cfarë synohet me këtë reformë? A mund të implementohet harta e re për zgjedhjet e ardhshme lokale? Nje debat me Xhelal Mziu, Gledian Llatja, Adelina Farrici Agron Haxhimali

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha