Pjerin Ndreu rrëzon gënjeshtrat e Berishës: Jam vetëizoluar dhe kam bërë dy tamponë, nuk jam me COVID-19

29 Korrik, 22:02 | Përditesimi i fundit: 2020-07-30 09:05:40

Pjerin Ndreu , kreu i Bashkisë Lezhë për Report Tv mohoi të jetë i prekur nga COVID-19, ndërsa tha se pozitive ka qenë bashkëshortja e tij. Në një lidhje skype për emisionin "Repolitix", Ndreu tha se ai dhe djali i vogël rezultuan negativ, por sërish ndenji në karantinë për 12 ditë dhe bëri një tampon të dytë, ku rezultoi po negativ me COVID-19. Në lidhje me denoncimet  e bëra nga Sali Berisha përmes qytetarit dixhital, Ndreu tha se kjo është absurde dhe se ai nuk mund të bëhet me COVID pse thotë qytetari dixhital duke e quajtur një veprim të turpshëm.

"Nga data 8 bashkëshortja ime ka rezultuar pozitiv dhe kemi bërë tamponin të gjithë, unë dhe djali i vogël kemi rezultuar negativ. Ndejta 12 ditë karantinë dhe bëra tamponin dhe dola sërish negativ dhe kam shkuar në punë. Dhe bashkëshortja e ka kaluar tashmë dhe ka dalë negative. Nuk ka asnjë arsye të shqetësohem. Në punë të gjithë e  dinë që kam gati dy javë që nuk shkoj. Unë nuk mund të bëhem me covid se thotë qytetari dixhital, është turp ta marrësh dhe si referencë", tha Ndreu.

Programe të tjera

Shiko të gjitha