Receta e ditës - Byrek me mish te grirë e patate dhe supe krem rukola / Pjesa e dytë

18 Korrik 2019, 13:36

Receta e dytë: Supë krem rukola

Përbërësit:

1 qepë e vogël

3 thelpi hudhër

800 ml lëng perimesh

150 gr patate

200 gr rukola + 100 ml pana

kripë + piper + arrë moskat

100 gr krem kosi

30 gr parmixhan

vaj ulliri

Përgatitja:

Vendosim tenxheren në zjarr. Ngrohim vajin dhe kaurdisim qepën për 5 minuta. Shtojmë hudhrat, i trazojmë pak dhe shtojmë lëngun e perimeve e pataten e zierë në kubikë. Presim rukolan vrazhdë dhee  shtojmë në tenxhere për 1 minutë. Shtojmë kripë, piper e arrë moskat. Kalojmë supën në blender dhe e kthejmë në krem. Në fund shtojmë 2 lugë gjelle pana e parmixhan dhe e vendosim për pak në zjarr. Sa të marrë valë, e largojmë dhe menjëherë e shërbejmë duke e zbukuruar me rukola.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha