Receta e ditës -Japrak me lakër dhe Kisel me luleshtrydhe / Pjesa e dytë

6 Dhjetor 2019, 12:16

Kisel me luleshtrydhe

Përbërësit:

500 gr luleshtrydhe

1 1/2 gotë uji

4-5 lugë gjelle sheqer

3-4 lugë çaji niseshte

Dekorimi i gotave me kisel

175 gr maskarpone

100 ml krem pane

20 gr çokollatë fondente

Përgatitja:

Lajmë dhe pastrojmë luleshtrydhet nga gjethet. I presim në copëza dhe i vendosim në një blender, ku shtojmë dhe ujin duke i kthyer ato në smoothie.

I kalojmë në një sitë për të larguar farat dhe lëngun e përftuar e vendosim në një tenxhere ku do të shtojmë sheqerin. E lëmë të marrë valë.

Hollojmë niseshten në një gjysmë gote ujë dhe e shtojmë në tenxhere, duke e përzier vazhdimisht për 2-3 minuta. Më pas e largojmë tenxheren nga zjarri dhe e servirim nëpër gota. E lëmë të ftohet.  

Ndërkohë trazojmë mascarponen me kremin pana dhe e rrahim derisa të ngurtësohet. E vendosim në një xhep pastiçerie dhe dekorojmë gotat duke i spërkatur me çokollatë të grirë plus një luleshtrydhe.

Programe të tjera

Shiko të gjitha