Receta e ditës - Kek me karrota dhe peshk me qepë të thata në tigan / Pjesa e dytë

15 Nëntor 2019, 13:32

Peshk me qepë të thata në tigan

Përbërësit:

1.2 kg peshk

4 kokrra qepë (1 për person)

4 thelpinj hudhra

1/2 gotë verë të bardhë

2 gjethe dafine

2 lugë gjelle majdanoz

100 gr salcë pure domate

Kripë dhe piper i zi

Vaj ulliri

2-3 lugë gjelle uthull

Përgatitja:

Ngrohim vajin në tigan dhe kavardisim qepët e prera në fije. E spërkatim qepën me kripë dhe piper të zi dhe e lëmë të zbutet pak duke e trazuar herë pas here.

Peshkun e pastruar mirë e presim në copa mesatare, e marinojmë me kripë dhe piper të zi dhe e pudrosim me pak miell. Ngrohim vajin dhe e skuqim pak nga dy anët.

Tek qepa e kavardisur shtojmë 2 gjethe dafine, purenë e domates, hudhrën, majdanozin, 2-3 lugë gjelle uthull.

E lëmë qepën të ziejë pak, shtojmë piperin e zi dhe më pas vendosim copat e peshkut. E shuajmë me pak verë të bardhë dhe e lëmë në zjarr të ulët ose e vendosim në furrë në temperaturë 200 gradë Celsius, për 10-15 minuta.

Programe të tjera

Shiko të gjitha