Receta e ditës - Pulë me gështenja, kërpudha dhe pilaf me qiqra/ Pjesa e parë

22 Nëntor 2019, 12:01 | Përditesimi i fundit: 2019-11-23 09:44:46

Pulë me gështenja dhe kërpudha

Përbërësit:

 

 

1 pulë 1.5 kg

Kripë

1 lugë kafe piper i kuq

Rozmarinë

Trumzë

Dafinë

50 gr gjalp

4 qepë të vogla

3 lugë gjelle vaj ulliri

100 gr pançetë

500 gr kërpudha

350 gr gështenja

Piper i zi

Përgatitja:

Pastrojmë pulën dhe në pjesën e brendshme të saj vendosim pak kripë dhe pak piper të kuq dhe nëse keni erëza të freskëta, rozmarinë dhe trumzë vendosim nga një degë brenda në bark. Lidhim këmbët e pulës. (Nëse  erëzat nuk i keni  të freskëta atëherë nga pak nga këto erëza i përziejmë me gjalp dhe i vendosim në barkun e pulës).

Masazhojmë me pak kripë pulën nga jashtë, e vendosim atë në tavë, e lyejmë me pak vaj ulliri nga jashtë, vendosim disa copa gjalpi mbi të dhe e vendosim pulën në furrë në temperaturë 180 -190 gradë Celsius për 30 minuta.

Presim qepën Chalotte në fije, kërpudhat i presim në dysh nëse janë të vogla dhe në katërsh nëse janë më të mëdha.

Në një tigan ngrohim vajin dhe kavardisim qepën derisa të zbutet, shtojmë pançetën dhe i lëmë derisa qepa dhe pançeta të jenë karamelizuar. Shtojmë kërpudhat,  i kavardisim pak në temperaturë të lartë, më pas shtojmë gështenjat.

Rregullojmë shijen me kripë, i lëmë të ziejnë për 3-4 minuta. Nxjerrim pulën nga furra, e spërkasim atë me lëngun që ka lëshuar dhe shtojmë mbushjen përreth saj. Vendosim përsëri tavën në furë në temperaturë 170 gradë, për 30 minuta të tjera.

Programe të tjera

Shiko të gjitha