Reforma territoriale dhe zgjatja e Vettingut, Rushaj: Nuk kemi një propozim konkret nga PS, vetëm deklarata publike

27 Shtator, 22:27

Ndryshimet në Kushtetutë për zgjatjen e Vettingut si dhe reformën territoriale kërkojnë bashkëpunimin mazhorancë dhe opozitë. Megjithatë, përtej shtrirjes së dorës nga ana e mazhorancës, kreu i grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj thotë se nuk ka asnjë propozim konkret nga PS-ja.

“Nuk kemi marrë asnjë propozim, është bërë publik, por është e njëjta gjë  me reformën administrative, ne kemi një qëllim dhe projekt, dhe kur unë kërkon ndryshim Kushtetues duhet të them se çfarë nuk shkon dhe çfarë duhet të arrijë, nuk i kemi parë dhe nuk i kemi marrë, dhe do flasim atëherë kur do të na paraqiten”, tha Rushaj.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha