Report Tv në veri të Kosovës! ‘Do të vriteni një nga e një’, ‘lufta’ e Mitrovicës, takimi me kreun e Listës Serbe dhe si u sulmuan gazetarët, 48 orë në rrezik

4 Qershor, 14:56

Teksa kalova urën e Ibrit, isha zyrtarisht në Mitrovicën Veriore, aty ku rreziku ishte i gjithë anshëm, u nisëm në komunën e Leposaviçit, rrugës kaluam me shumë këmbëngulje disa postblloqe policie, në hyrje të fshatit sapo mbërritëm pamë kolegët tanë në mes të rrugës, të tensionuar, makinat e thyera nga sulmet brutale me hekura…u detyruam të ktheheshim.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha