SHBA sytë nga Shqipëria

3 Nëntor 2019, 07:27

TIRANE-Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu i ftuar në emisionin "Pa Protokoll" në Report Tv deklaroi se përpos Rusisë që tenton të penetrojë në Ballkan dhe Shqipëri, edhe Kina ka qenë agresive në financime, sidomos në sektorin e teknologjive.

"Rusia është shumë agresive drejt Ballkanit, duke mos ecur më me raporte tradicionale, por me një orientim krejtësisht anti-NATO. Ka pasur edhe ka tendenca për të hyrë në ekonominë tonë. Ka një raport problematik të një strukture që konsiderohet emergjence prezence në Nish.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha