Speciale/ Ferid Berberi, kampioni i peshëngritjes që stërviti Aleksandër Kondon dhe Ilir Metën

8 Maj, 19:23 | Përditesimi i fundit: 2021-05-08 19:28:33

Ferid Berberi është një ish-peshëngritës që është shpallur për 5 vite kampion kombëtar. Madje ai është i vetmi shqiptar që ka ngritur në total 417 kilogranë në tre disiplina të ndryshme.

Pasi mbaroi karrierën si profesionist Berberi iu dedikua botës së trajnerit ku gjithashtu stërviti emra tepër të njohur si Aleksandër Kondo, Agron Haxhihyseni, Xhemal Qarri, Ardian Kokonozi dhe të tjerë. Një e veçantë është se Beberi ka stërvitur edhe presidentin aktul të Shqipërisë, për të cilin thotë se ishte një djalë i urtë dhe me shumë pasion.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha