Tiranë/ Historia e 82-vjeçarit që punon këpucar edhe pse ka 22 vite që ka dalë në pension: E dua punën! Të rinjtë dembelë, rrinë kafeneve

13 Gusht, 17:50

Report TV sjellë rrëfimet e dy këpucarëve. Sefer Fusha është 82 vjeç por punën e do sikur të ishte fare i ri. Teksa të rinjtë ankohen se nuk gjejnë punë, 82 vjecari sot gjyshi i të gjithëve, tregon me trishtim se e vërteta është se brezi i ri nuk e duan punë, janë dembelë, duan të jetojnë në kurriz të prindërve dhe jo të mësojnë zanate fitimprurëse.

Kategori të tjera