'Turp të të vij', plas sherri mes Burimit dhe Karasë, avokati: Ti i lëpin b*thën Berishës

7 Shkurt, 19:13 | Përditesimi i fundit: 2024-02-07 19:13:41

Një debat ka ndodhur në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv mes avokatit Romeo Kara dhe aktivistit Genc Burimi. Burimi akuzoi avokatin për censurim të lirisë së fjalës.

Burimi: Ti vazhdon bën censurë! Duhet t’i themi plaç edhe Ever Hoxhës edhe Amerikës. E kemi bërë revolucionin për lirinë e fjalës. Turp të të vijë. Nuk ka censurë në demokracie. Mendimi është i lirë. Turp të të vijë të shpikësh censurë.

Përgjigja i erdhi menjëherë nga avokati.

Kara: Ti godet Amerikën dhe ne mos të flasim! Ne e kemi me ligj personat të cilat me çdo lloj veprimi cenojnë alenacën strategjike bëjnë shkelje ligjore të renda. Turp të të vijë ty ore që shkon te Berisha e ha bukë të Berisha e i lëpin b*thën.