Zgjedhjet e 2021/ Veliaj: Menaxhimi i situatës pas tërmetit prova më e fortë pse PS do fitojë

17 Korrik 2020, 22:38

Erion Veliaj tha se puna e bërë me menaxhimin e situatës pas tërmetit tragjik është një nga arsyet kryesore që PS do të fitojë zgjedhjet. Veliaj tha se Rama ka bërë një punë titanike dhe se për këtë do të marrë një fitore të madhe në 2021. Kryebashkiaku u shpreh se fitimi i 74-75 mandateve do të lehtësonte edhe më shumë punën e qeverisë dhe pushtetit vendor të bëjnë punë pa u penguar duke kujtuar edhe braktisjen e tij nga LSI në Këshillin Bashkiak kur diskutohej për furnizimin 24 orë me ujë të Tiranës.

Programe të tjera