• Aty ku grupi i armatosur i PD vrau Pjerin Xhuvanin, Basha nga Elbasani: Ne do të sjellim paqen dhe sigurinë pas 25 prillit! Askush nuk do t'ua vjedhë më votat

  Pa asnjë lloj ndjesë për ngjarjen e rëndë  dhe asnjë pendesë shfaqur prej tij apo kërkim falje, Basha përmbylli ditën e sotme fushatën elektorale në Elbasan ku kërkoi votë pasive për PD-në më 25 prill, pasi sipas tij kjo është e vetmja parti që mund të sjellë ndryshimin dhe integrimin e vendit në BE.

 • Rama i kthehet qytetarit në Shkodër: Se ça ka ai me nënën time që është në botën tjetër! Ajo është PD-ja në fakt

  Kryeministri Edi Rama iu kthye një qytetari në Shkodër, i cili e shau nga nëna e tij. Rama tha se ai është fytyra e Partisë Demokratike në Shkodër, pasi i ka thënë partia që të bëjë atë veprim.

  ‘Se çka ai me nënë time, ai andej!? Ajo është demokracia? Ajo është Partisë Demokratike në fakt. Një njeri atje që më dërgon dëshirën e tij lidhur me nënën time që është në botën tjetër. Ajo është Partia Demokratike e Shkodrës, ai është një që i kanë thënë shko e thuaj atë të nënës, atij që po flet. Ajo është demokracia në Shkodër? Shkodra ka mbetur e fundit dhe thonë në vazhdojmë që të rrimë të fundit por komunizmit si dorëzohemi, siç thoshte Enver Hoxha që do të rrimë të fundit e kapitalizmit nuk i dorëzohemi.’- tha Rama.

 • Dita e verës, trafik në hyrje të Tiranës, radha e makinave arrin deri në 5 kilometra

  Këtë mbrëmje ka pasur trafik të rënduar në hyrje të autostradës Elbasan-Tiranë te rrethrrotullimi i Bradasheshit.

  Trafik ka edhe në hyrje të Tiranës, te rrethrrotullimi i TEG-ut. Kjo situatë është krijuar për shkak të Ditës së Verës.

 • Dita e Verës, qytetarët mbushin Parkun e Liqenit, Tirana pa aktivitete prej COVID-19

  Rrugët e Tiranës sot kanë qenë të qeta edhe pse është 14-Marsi, dita e verës. Për shkak të COVID kanë munguar aktivitetet në të gjithë kryeqytetin.

  Por qytetarët e Tiranës kanë zgjedhur që si ccdo vit të dynden nga Kodrat e Liqenit, duke shëtitur edhe pse temperaturat janë të ulëta.

  Në video shikoni se ç'ka ndodhur paraditen e sotme.

  •  
 • Kryemadhi takim me bizneset e vogla, paralajmëron Ramën: Gjatë javës do të denoncoj një tjetër skemë financiare abuzimi

  #reportTV #lajmeshqip #lajme Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi mëngjesin e sotëm ka vizituar disa biznese të vogla në Njësinë numër 5 Tiranë. Kryemadhi theksoi gjatë takimi me tregtarët se marketi i vogël është për mbijetesë, pasi taksat janë rritur në mënyrë stratosferike. Po ashtu kryetarja e LSI-së paralajmëroi se javën e ardhshme do të tregojë sesi është vjedhur haptas me një skemë financiare të tmerrshme që menaxhohet drejtpërsëdrejti nga Edi Rama. Kryemadhi: Marketi i vogël është mbijetesë dhe ndihmon një familje. Në fakt taksat në këto katër vite janë rritur në mënyrë stratosferike. Përsa i përket taksave të pushtetit vendor. Por dhe taksa e energjisë elektrike edhe taksa e pronës. Shitësi: Ne paguajnë jashtëzakonisht shumë taksa. Kryemadhi: Unë them që kjo gjë e ka datën e skadencës, 25 prill. Janë 50 ditë që na ndajnë, por 50 ditë që ne duhet të punojmë pa fund mëngjes drekë darkë. Çdo gjë që ke këtu ke pjesën e TVSH brenda. Pavarësisht se pjesën më të madhe të mallit që ta sjellin ta sjellin pa kupon tatimor, të thonë po deshe merre, po deshe mos e merr. Por ti si mund ta mbash dyqanin hapur nëse nuk ke asortimentet për ta mbajtur. Por çmimin e TVSH ti që e shet dhe ne që e blejmë e kanë brenda. Problemi është që ai atje koka lart nuk e derdh TVSH. Unë javës tjetër do të tregoj skemën sesi është vjedhur haptas me një skemë financiare të tmerrshme që menaxhohet drejtpërsëdrejti nga Edi Rama.

 • 2 orë para orës policore, situata e trafikut në Tiranë / 3 mars 2021

 • Çupi në Repolitix: Rama dhe Basha e dinë shumë mirë që Meta do të jetë targeti i parë i reformës në drejtësi

  Analisti Frrok Çupi tha se Meta është në panik dhe i tmerruar dhe këtë nervozizëm më së shumti e ka me ndërkombëtarët, me Amerikën dhe kjo vihet re në deklarata e tij agresive ndaj tyre. Në emisionin "Repolitix", Frrok Çupi tha se problemi kryesor i Metës është reforma në drejtësi dhe si Rama dhe Basha e dinë shumë mirë që Ilir Meta do të jetë targeti i parë i kësaj reforme. Për këtë tha Çupi të dy si PS dhe PD, kanë lirinë dhe guximin të jenë kundër tij pais e  dinë se çdo të ndodh në të ardhmen me Ilir Metën dhe kjo ka bërë që presidenti të nervozohet edhe më shumë.  

  "Si Lulzim Basha dhe Edi Rama e dinë që targeti i parë i funksionarëve të lartë prej drejtësisë së re është Ilir Meta dhe në këto rrethana kanë guximin dhe kurajën që vërtet të jenë të dy kundër tij. Nesër që të dy e dinë se çfarë do të jetë Ilir Meta. Iliri ka të drejtë që është në panik pasi ka probleme shumë të mëdha me drejtësinë, me Amerikën. Ne ndodhemi në një moment kur roli i SHBA është më i rëndësishëm se asnjëherë më parë, si për drejtësinë dhe për arsye rajonale", tha Çupi.

 • Qëllohet me armë zjarri drejt një makine në Tiranë ku udhëtonte një 24-vjeçar, nuk ka të lënduar

  Të shtëna e arme zjarri pas pasi gjatë mbrëmjes së sotme në Tiranë, ku persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar drejt një makine ku udhëtonte N.A., 24 vjeç. Nga të shtënat me armë nuk ka të lënduar, ndërsa autorët janë larguar menjëherë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën "5 Maji" në Tiranë.

  Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor po vijon veprimet  për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje si dhe janë ngritur pika kontrolli në rrugët kryesore të qytetit. Gjithashtu policia po kreh zonën për kapjen  e  autorëve.

 • Vrasja e Behar Sofisë, zbardhet dëshmia e shoferit që trondit hetimet! Konflikt me sipërmarrësin

  Deklarata e një dëshmitari i ka dhënë një tjetër drejtim hetimeve për zbardhjen e vrasjes së Behar Sofisë. Pista ku po hetohej për ndonjë konflikt të mundshëm të së kaluarës për trafikun e heroinës është lëkundur pas deklaratave të shoferit të viktimës, i cili teksa është marrë në pyetje ka treguar se Sofia ka pasur një debat me një sipërmarrës. Sipas këtij dëshmitari, sipërmarrësi në fjalë, identitetin e të cilit nuk e dinte, i ka vonuar pagesat Sofisë për një dyqan tek zona e Astirit. ''Behar Sofia më ka shprehur një shqetësim të tijin. Ai ka pasur një debat me një sipërmarrës përmes telefonit. Nuk kam dijeni në lidhje me identitetin e tij, por Behari më ka treguar se ky sipërmarrës i kishte vonuar pagesat për një dyqan, i cili ndodhet në afërsi të Unazës së Re në Astir'' 

Për lajme të tjera kërkoni në arkiv