POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zvicër, aksidentohet në punë, humb jetën 61-vjeçari shqiptar

Foto Ilustruese

Një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në Zvicër, pasi është aksidentuar në vendin e punës. Ngjarja ka ndodhur në komunën Wildersëil të Zvicrës, ndërsa shqiptari që humbi jetën është rreth 61- vjeç, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur.

Shqiptari ka humbur jetën, pasi është goditur nga një pllakë çeliku, në një punishte ndërtimi, raporton media zvicerane “Blick”. Ai është dërguar me urgjencë në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë.

Sipas gazetës zvicerane, kosovari punonte kryesisht me shtrimin e rrugëve. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, por Policia e kantonit të Bernës ka filluar hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit, i cili rezultoi fatal për shqiptarin.

a.me.
Komento