• Politikë

  Holanda për vizat, deputetët e mazhorancës: Vendim politik i partive populiste, nuk ndikon integrimin

  Deputetët e mazhorancës e kanë cilësuar vendimin e parlamentit holandez për vizat si një çështje të tyre të brendshme që nuk do të ndikojë në...

 • Politikë

  Cakaj “në dorë” të Metës, dërgon Sekretarin e Përgjithshëm diplomat në Spanjë

  Gent Cakaj ka filluar lëvizjet në diplomaci, dhe po i duhet të marrë konsensusin e Presidentit Ilir Meta për këtë proces.  Për shkak se Meta nuk e...

 • Politikë

  Vendi në dorë të Erjon Braçes, 'arratisen' tre krerët e shtetit dhe Basha

  Tre krerët e tjerë më të lartë të shtetit, që sipas Kushtetutës janë Presidenti i Republikës, Kryetari i Kuvendit dhe Kryeministri nuk ndodhen në...

 • Politikë

  Rikthimi i vizave për Shqipërinë? Parlamenti i Holandës do të votojë më 16 prill

  Shqetësimi që Holanda ka me përfshirjen e shqiptarëve në ngjarje kriminale, ka bërë që në parlament të zhvillohet një interpelancë për këtë...

 • Politikë

  KZAZ-të fillojnë punën pa opozitën, KQZ emëron shoqërinë civile

  Komisionet zonale të zgjedhjeve kanë nisur punën pa përfaqësuesit e opozitës. KQZ ka emëruar në vendet bosh një përfaqësues nga shoqëria civile...

 • Politikë

  Të rinjtë duan ndryshim sistemi, Gjiknuri: Ejani, e bëjmë pas zgjedhjeve

  Partia Socialiste po përballet në Kuvend me kundërshtinë e deputetëve të rinj për të miratuar reformën zgjedhore, pa ndryshuar sistemin. Në këto...

 • Politikë

  Rama: Nuk di nëse hapen këtë vit negociatat, opozita po e baltos procesin

  Kryeministri Rama ju drejtua sot parlamentit, duke thënë se nuk e dinte nëse vendi do të hapë negociatat këtë vit, por akuzoi opozitën se po...

 • Kronikë

  Grabitja në Rinas, deputetët e PS-së: Të rishikohet kontrata kocensionare (VIDEO)

  Pas grabitjes së bujshme në Rinas, deputetët e Partisë Socialiste kërkojnë ndryshimin e kontratës me koncesionarin e aeroportit, pasi ajo nuk...

 • Politikë

  Socialistët distancohen nga Bushati: Nuk jemi arrogantë (VIDEO)

  Ditmir Bushati dje në parlament kritikoi qeverinë e tij, duke i kërkuar të mos ishte arrogante me opozitën. Por deputetët socialistë të pyetur sot...

 • Politikë

  Konsujt e nderit 'kryqëzojnë' Cakajn: Kërko ndjesë, deklarimet jo diplomatike

  Konsujt e nderit të cilët dje humbën targat diplomatike, kanë kryqëzuar Gent Cakajn. Ata thotë se ministri në detyrë u tregua jo diplomat në...