20 gola këtë sezon, tre klubet e Serie A pas sulmuesit të Kombëtares! Plan për të luajtur me binjakun

20 gola këtë sezon, tre klubet e Serie A pas sulmuesit të Kombëtares! Plan për të luajtur me binjakun

Cristian Shpendi

Cristian Shpendi, sulmuesi i Kombëtares U-21 është dëshirë e tre klubeve në Serie A. Djaloshi shënoi 20 gola këtë sezon me Cesenan, duke ndihmuar bardhezinjtë të ngjiten në Serie B pas një mungese gjashtë vjeçare.

Forma e mirë dhe golat kanë tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, mes të cilave edhe tre nga Serie A. Për Cristianin 20-vjeçar Sassuolo, Fiorentina dhe Empoli janë në garë për ta bërë të vetin.

Mediet në Itali tregojnë se Empoli mund ta marrë në ekip, duke e bashkuar me binjakun Stiven dhe më pas të dy mund të luajnë të huazuar për një sezon te Cesena në Serie B, me shpresën e ndihmës për ngjitjen në elitën e Italisë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty