22 vjeçarja humbi betejën me COVID, Universiteti i Tiranës: U prenë në mes ëndrrat e saj, ishte me rezultate të larta

22-vjeçarja Euxhena Jorgji 

Universiteti i Tiranës ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të 22-vjeçares Euxhena Jorgji e cila ka ndërruar jetë për shkak të COVID pasi qëndroi një muaj e shtruar në spitalin Infektiv.

Në postimin e bërë në faqen zyrtare, UT i shpreh ngushëllimet familjarëve dhe miqve për këtë humbje të madhe.

Ndërkaq shkruahet se Jorgji kishte përfunduar studimet bachelor në degën e Financës me rezultate të larta dhe largimi i parakohshëm nga jeta i ndërpreu në mes ëndrrat e saj.

“Sot morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të studentes tonë Euxhena Jorgji. Me përfundimin me rezultat të larta të studimeve Bachelor në degën e Financës pranë Fakultetit të Ekonomisë u regjistrua në Master Shkencor “Menaxhim Risku”. Largimi i parakohshëm nga jeta për shkak të Covid-19 i ndërpreu në mes të gjitha ëndrrat e saj", shkruan universiteti.

Beteja e saj me këtë virus ishte e gjatë, por fatkeqësisht nuk ia doli të triumfonte. Jorgji prej 1 muaji ishte shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, e ndërsa prej 1 javë ishte në intubim. Nga sa raportohet, 22-vjeçarja vuante nga sëmundje autoimune. 

Postimi i plotë i universitetit të Tiranës:

Sot morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të studentes tonë Euxhena Jorgji.

Me përfundimin me rezultat të larta të studimeve Bachelor në degën e Financës pranë Fakultetit të Ekonomisë u regjistrua në Master Shkencor “Menaxhim Risku”. Largimi i parakohshëm nga jeta për shkak të Covid-19 i ndërpreu në mes të gjitha ëndrrat e saj.

Universiteti i Tiranës i shpreh ngushëllimet Familjes Jorgji, shokëve dhe shoqeve të saj për këtë humbje të madhe të vajzës dhe mikes së tyre.

Rektori i Universitetit të Tiranës

Prof. Dr. Artan Hoxha

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

  • sapa: 07/03/2021 07:58

    Fatkeqesi per familjen e saj!Jam i sigurt qe po te ishte jashte kufinjve te vendit hale qofte edhe ne maqedoni kjo vajze do ishte ne jete!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

PD ngushton diferencën, por PS vijon forcë e parë! Ja si do ndaheshin 14 mandatet e Qarkut Durrës nëse votohej sot