2-3 orë në radhë për të hyrë në Shqipëri, emigrantët: Nuk e dimë çfarë ka ndodhur! Rrimë gjithë ditën në rrugë me fëmijë të vogël

 

Emigrantët shqiptarë që kanë qëndruar për orë të tëra duke pritur që të kalojnë pikën kufitare për të hyrë në Shqipëri folën për Report Tv duke treguar se janë nisur që në mëngjes, por probleme kanë hasur vetëm nga pala greke që po punon me 2 sportele në dalje dhe hyrje duke shkaktuar radhë kilometrike.

"2 orë kemi qëndruar, e shikon ku fle çuni, në makinë. Pyetëm njerëz çfarë ka ndodhur, na thanë nuk e dimë se jemi shqiptarë. Nuk e di çfarë ka ndodhur por rrimë të gjithë ditën në rrugë me fëmijë të vogël."

2 orë në radhë atje matanë. Këtu nuk kemi shumë, çerek ore."

"Qëndruam 1 orë e gjysmë te greku."

"1 orë qëndruam, shumë mirë, s’u vonuam fare."

"Kemi qëndruar një orë."

"3 orë kemi qëndruar."

"Kemi pritur 2 orë e gjysmë sot. Gjatë rrugës asnjë problem, vetëm këtu" - thanë emigrantët.


Lajmi kryesor:

Radha kilometrike e automjeteve në Kakavijë, pas disa orësh pala greke shton një sportel dhe nis punën me procedurë të shpejtuar (VIDEO)


A.M./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim