26 këngëtare në festivalin e 59-të të këngës! Komisioni që ka përzgjedh artistët

Orgesa Zaimi, Manjola Nallbani dhe Rosela Gjylbergu

Ndonëse, mbarë bota ka pezulluar aktivitet kulturore të traditës, Festivali i Këngës do të rikthehet tek publiku në edicionin e tij të 59-të.

Komisioni që ka vlerësuar emrat që do të garojnë në këtë festival përbëhet vetëm nga artistë shqiptarë, si këngëtarët Alma Bektashi, Jonida Maliqi, Agim Doçi, Eugent Bushpepa dhe kompozitori Klodian Qafoku. Ndërsa, kanë përzgjedh 26-të artistë të rinj, ku mes tyre, edhe këngëtarja Manjola Nallbani.

Lista e Këngëve Konkurruese Fest 59, me interpretuesit

Peng- Devis Xherahu

Valixhja e kujtimeve- Orgesa Zaimi

Kush je ti dashuri- Festina Mejzini

E morën botën- Franc Koruni

Pendesë- Inis Neziri

Kam me t’ba me kajt- Sardi Strugaj

Më jep jetë- Gjergj Kaçinari

Nëse vdes- Durim Morina (Mirudi)

Tjerr- Evi Reçi

Vashëzo- Rosela Gjylbegu

Vallja e jetës- Klevis Bega (Kastro Ziso)

Do t’ja dal- Klinti Çollaku

Karma- Anxhela Peristeri

Si ajo- Ëendi Mancaku

Ty- Fatos Shabani

Vajzë- Florent Abrashi

Njësoj- Enxhi Nasufi

Ajo vajza- Kamela Islamaj

Zjarri im- Era Rusi

Jo- Erikson Lloshi

Më mbron- Xhesika Polo

Ora e jetës- Manjola Nallbani

E lirë- Giliola Haveriku

Nënë- Viktor Tahiraj

Vendi im- Agim Poshka

Meteor- Stefan Marena

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shqiptarët shpenzuan rreth 210 milionë euro më pak gjatë karantinës, për pak për kafe, restorante, veshje e udhëtime