7 këshilla nga grimierët e famshëm për një grim perfekt

7 këshilla nga grimierët e famshëm për një grim perfekt

Kur shohim personazhe të famshëm duke ecur në tapetin e kuq, grimi i tyre duket si perfeksion. Ata kanë një lëkurë me shkëlqim, vetulla perfekte dhe buzë mishtore. Për ta sigurisht kujdesen artistë të famshëm grimi të cilët kanë shumë përvojë. Por ka disa këshilla të shkëlqyera për grimin që duhet ti dini për një grim perfekt.

Aplikoni buzëkuqin nga brenda jashtë

Shtoni vaj në fondatinën tuaj

Përdorni një sfungjer të lagur grimi për të përhapur fondatinën

'Zgjoni' lëkurën me masazhe para makijazhit

Fillimisht lyeni vetullat poshtë për të marrë formën

Përdorni kremra në vend të pudrave

Fshijeni lëkurën për një grim natyral

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Shtëpia e Bardhë paralajmëron fitore të Putinit, nëse ndalet ndihma për Ukrainën

Shtëpia e Bardhë paralajmëron fitore të Putinit, nëse ndalet ndihma për Ukrainën