7 marsi, Kushi: Emocione të veçanta në koncertet nëpër shkolla! Performuan magjishëm orkestra, nxënës dhe balerinë

7 marsi, Kushi: Emocione të veçanta në koncertet nëpër shkolla! Performuan magjishëm orkestra, nxënës dhe balerinë

1678183178_3327168941135767849394591104498221440251055n.jpg

Në festën e 7 marsit, janë organizuar disa festime në disa shkolla në Tiranë. Ministrja Kushi u shpreh se festimet nisën në dy shkolla ku u mbajt koncerti me performimin e orkestrës, nxënësve dhe balerinëve.

“Me rastin e 7 Marsit , këtë herë palestra e gjimnazit “Sami Frashëri” u shndërrua në një skenë plot emocione të veçanta me koncertin e përbashkët të Shkollës Artistike “Jordan Misja” në Tiranë dhe Shkollës së Baletit, ku performuan magjishëm orkestra, nxënësit dhe balerinët.

Për herë të parë në historinë e Shqipërisë u këndua “Himni i Mësuesit”, krijuar nga Shkolla Artistike “Jordan Misja”, kënduar nga kompozitori Endri Sina, si dhe shkruar nga poetja Mimoza Bici.

Falënderime të veçanta për nxënësit dhe stafet e dy shkollave për këtë koncert madhështor.”- shkroi Kushi.


Lajmi kryesor:

7 marsi/ Nxënësit lule e dhurata mësuesve! Nuk mungojnë as zarfe me para! Nxënësja: Kam dhuruar një buqetë dhe ca lekë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

Publikohen pamjet nga shtëpia e policit të vrarë në veri

Publikohen pamjet nga shtëpia e policit të vrarë në veri