Bashkëshorti i gjyqtares që rrëzoi kërkesën e Sakos, militant i flaktë i PD-së

Bashkëshorti i gjyqtares që rrëzoi kërkesën e Sakos, militant i flaktë i PD-së

Bashkëshorti i gjyqtares Mimoza Margjeka

Gjyqtarja Mimoza Margjeka vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesën e Valbona Sakos për të marrë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, duke i argumentuar si nul zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Durrësit.

Kjo, sipas saj, për shkak të regjistrimit të kandidates tjetër të BD-së për kreun e Bashkisë, Valbona Sakollari, jashtë afateve të përcaktuara me ligj.

Ndonëse situata ka qenë e njëjtë dhe në Bashkinë e Shijakut, një tjetër gjyqtare e Gjykatës së Durrësit, Dhurata Bilo, ka konfirmuar mandatin e fituar në krye të Bashkisë së Shijakut nga socialisti Elton Arbana.

Vendimi i gjyqtares Margjeka është qesharak, duke qenë se Gjykata më e Lartë për zgjedhjet në vend, është Kolegji Zgjedhor.

Dhe Kolegji Zgjedhor ka folur njëherë, duke regjistruar “Bindjen Demokratike”.

Kështu që çdo debat tjetër, është i tepërt. Por duket se gjyqtarja e Durrësit ka pasur një hall personal.

Ajo nuk ka dashur të futet në sherr me të shoqin, që është një militant i flaktë i PD-së dhe merr pjesë në çdo protestë të kësaj të fundit.

Margjeka nuk mund të merrte një vendim tjetër, pasi rrezik i shoqi nuk i fliste më me gojë.

Më poshtë janë disa foto të tij ndërkohë, në protestat e PD-së. (TemA)

Bashkëshorti i gjyqtares Mimoza Margjeka

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • UN FEN TI PI: 18/07/2019 07:16

  Po është normale injorantja me 3 muaj kurs është bër gjygjtare nga kryekrimineli salhe e kafsha debile i kthen nderin mbrapç salhe qelbësirës. Mjer Shqiptarët e shkret me të tilla monstra fundërrina injorantësh në drejtësi.

  Përgjigju
 • ERP: 18/07/2019 05:57

  Te thella i kane pasur tentakulat keta plehra. Shpresojme qe kjo reforma ne drejtesi te jape te pakten gjysmen e rezultateve te pritshme. Edhe kaq e do ishte fitore e madhe.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Bangladeshi përfshihet nga protesta të dhunshme studentore, 151 persona humbin jetën

Bangladeshi përfshihet nga protesta të dhunshme studentore, 151 persona humbin jetën