Abuzimi seksual i 14-vjeçares në Kavajë/ Vokshi: Fshehët krimin! Lleshaj: Policia nuk bëri publicitet

Seanca dëgjimore e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në Komisionin e Medias është shoqëruar nga debate të ashpra, ku një ndër to ishte edhe ngjarja e rëndë e Kavajës, ku një vajzë 14-vjeçare është përdhunuar prej disa muajsh nën shantazh nga 12 bashkëmoshatarë.

Teksa kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi akuzoi Policinë e Shtetit për fshehje krimi, Lleshaj është shprehur se policia reagoi me profesionalizëm e nuk ka bërë publicitet.

“Personat janë arrestuar para se të bëhej publike, por nuk ka ndërmarrë hapa për t’i bërë publicitet kësaj gjëje të shëmtuar e të neveritshme kriminale. Ajo është e fundit në radhë përballë një vepre të tillë që na bën të ndihemi keq si shoqëri. Ju bëni komision hetimor për atë. Policia reagoi me profesionalizëm, nuk ka bërë publicitet se nuk meriton publicitet, por përgjegjshmëri”, ka thënë ministri i Brendshëm.

a.s./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?

Komento

Komente

 • Konjak: 06/02/2019 16:43

  Policia ka vepruar ,ashtu si mundi,mir apo keq ;Ky eshte problemi i saj,ajo vet do jap llogari ,dhe do mbaj prgjegjesi ,sipas rastit.Mirpo problemi kryesor eshte diku tjeter.Perpara se te kete polici ,ka Familie,shkolle ,shoqeri e nje seri institucionesh,qoft edhe te pa varura.Nuk eshte rasti i par,me ngjarie te tilla;perse s'levizin nga vendi ,familia dhe rrethi familjar, shkolla dhe nje batalion mesuesish,si dhe shoqeria,qe ne pranin e saj ndodhin keto zhvillime negative,dhe askush nuk e mer mundimin,te jap ndihmesen e ty ;per parandalimin e rasteve te tilla.Zoterinj te nderuar,nuk mund te fajsojme vetem nje institucion ,fai eshte i gjith shoqerise.

  Përgjigju
  • Maks: 06/02/2019 18:40

   Mos ma shani mbesen e mom bijes sepse partia e do shum klyshat e vet te shperndar ne te gjitha bijezat e partis mem×

Lajmi i fundit

John

Valbona në kolaps, anulohen të gjitha rezervimet