Aksident në Vlorë, makina përplas 10-vjeçarin! Dërgohet në spital

Foto ilustruese

Një aksident me pasojë plagosjen e një të mituri ka ndodhur këtë mbrëmje në Vlorë.

Mësohet se një mjet tip 'Ford' ka përplasur një fëmijë 10-vjeçar me inicialet D.M.

Sipas policisë i mituri ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Njoftimi i Policisë
Më datë 04.12.2021,rreth orës 17:10,në aksin rrugor " Rruga e Çipajve",  shtetasi R.M., 21 vjeç, duke drejtuar automjetin e markës tip "Ford", ka aksidentuar shtetasin e mitur  D.M.,10 vjeç.

Shtetasi u shoqërua për ndihmë mjeksore në Spitalin Rajonal Vlorë, dhe ndodhet  jashtë rrezikut për jetën. 

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor i cili punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e pjesshme lokale, PS i jep një shans të dytë Emirjana Sakos për Bashkinë Durrës, zbulohen dhe kandidatët e Bashës dhe Berishës! Në Shkodër socialistët garojnë me prefekten Angoni