Aktorja Eliza Dushku shtatzënë, merr dozën e dytë të vaksinës anti-COVID: Për të mbrojtur veten dhe foshnjën në bark

Eliza Dushku

Aktorja shqiptare Eliza Dushku edhe pse është shtatzënisë tregon se ka bërë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID të Pfizer.

Me anë të një postimi në rrjete sociale ajo tregon se gjithçka po shkon shumë mirë deri tani.

“Doza e dytë  dje me  Pfizer-Biotech (mARN) – deri më tani, shumë mirë! Vendosa të bëja # vaksinat, në 5 dhe 6 muaj # shtatzënë, për të mbrojtur veten dhe foshnjën time në bark+ vogëlushin tim Bourne! Të gjithë mjekët e mi, CDC, OBSH, të dhëna hyrëse, + më e rëndësishmja: burri im & ndihem i sigurt se ky ishte veprimi më i mirë.

Ne jemi më afër se kurrë për të kaluar këtë makth & duke u ndjerë kaq mirënjohës për të gjithë ata që kanë sakrifikuar për të na sjellë këtu; dhe përcjellim dashuri për të gjithë ata që kanë vuajtur dhe humbur. Vaksinat funksionojnë dhe do ta kthejnë botën në normalitetin që ne të gjithë dëshirojmë”, shkruan ajo.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e frikshme të aksidenteve rrugore, i kujt mendoni se është faji?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o knej