Aktorja me famë botërore Eliza Dushku mbledh fonde për bashkatdhetarët e prekur nga tërmeti

Aktorja me famë botërore Eliza Dushku mbledh fonde për bashkatdhetarët e prekur nga tërmeti

Eliza Dushku

1575475957_eli1.png

Aktorja me famë botërore Eliza Dushku është solidarizuar me gjendjen e Shqipërisë dhe do të mbledhë fonde për t’i ndihmuar.

Ajo është shprehur se do të mbledhë fonde menjëherë dhe se të gjithë shqiptarët duhet të qëndrojnë të fortë.

Së fundmi, Eliza ka njoftuar se këtë të premte do të trasmetojë filmin dokumentar “Dear Albania”, në Universitetin e Harvard-it.

Vëllai i Elizës dhe studentë të tjerë shqiptarë kanë nisur organizimet për ta kthyer në këtë event bamirësie në mënyrë që të mbledhin  fonde për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri.

Për të gjithë të prekurit nga ky tërmet shkatërrimtar, ne po dërgojmë të gjithë dashurinë dhe lutjet tona dhe mbledhjen e fondeve menjëherë ... qëndroni të fortë. Ne jemi me ty Shqipëri”, ka shkruar Eliza në profilin e saj.

Postimi i Elizës


Lajmi kryesor:

SOLIDARITET/ Angela Martini viziton banorët e prekur nga tërmeti në Durrës: Besoj te kryeministri i vendit tim, e di që çdo gjë do të jetë transparente


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur