Alarmi në mesfushë dhe kërkesa e Solskjaer, Manchester United gati blerjen 60 milionë paundëshe

Manchester United e nisi sezonin me një organikë të cunguar dhe merkato e janarit është mundësia që ‘djajtë’ të rikuperojnë ç’të munden, por me dëmtimin e Pogba-s dhe McTomeny blerja e një mesfushori është bërë e dosmosdoshme, në një kohë kur një kërkesë të tillë e ka bërë edhe Solskjaer.

Për këtë arsye, duke iu referuar mediave në Portugali që gjejnë mbështetje edhe në Angli, thuhet se United është një hap larg Bruno Fernandes. Për 25-vjeçarin Manchester United ka në plan të pagujë 60 mln paund, ndërsa në marrëveshje mund të poërfshihet edhe Marco Rojo, një ish i klubit të Sporting Lisbonës.

Marrëveshja është thuajse e kryer dhe për këtë arsye sipas ‘Sportsmail’ javën e kaluar në Londër janë takuar drejtori i Manchester United, menaxheri i Fernandes dhe presidenti i Sporting Lisbonës.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kur “Zëri i Popullit” ‘kryqëzonte’ kryeredaktorin: Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut, Feçor Shehu?