Alibeaj takohet me Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve: Urime shqiptarëve për këtë festë të ringjalljes

 

Me rastin e festës së Sulltan Novruzit, kryetari i komanduar i PD-së, Enklejd Alibeaj ka takuar Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve e nga aty uroi të gjithë shqiptarët për më shumë mbarësi.

“Erdha sot sëbashku me kolegen time Bakiu për të uruar kryegjyshin botëror dhe me këtë rast të gjithë bektashinjtë dhe gjithë shqiptarët për këtë festë të ringjalljes, së optimizmit dhe për shpresën që shqiptarët aq shumë e kërkojnë dhe që ditë të bukura si kjo e sotmja të kenë gjatë gjithë vitit”, tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Sot festa e Sulltan Nevruzit, Baba Mondi: Përmes paqes arrihet çdo gjë! Rama: Uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!