Ambasada e SHBA uron besimtarët për festën e Kurban Bajramit: Ditë për të reflektuar

Ambasada e SHBA uron besimtarët për festën e Kurban Bajramit: Ditë për të reflektuar

1657196517_ambasadaamerikane.jpg

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka uruar besimtarët myslimanë shqiptarë për festën e Kurban Bajramit.

 “Në emër të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, iu shprehim urimet më të mira të gjithë atyre që festojnë Kurban Bajramin. Kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata. Eid Mubarak”, shkruhet në një postim në Facebook në faqen zyrtare të Ambasadës.


Lajmi kryesor:

Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin namazin në sheshin 'Skënderbej'! Bujar Spahiu thirrje të rinjve: Mos u largoni nga vendi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Jeta ushtarake në Shqipëri/ Studentja e FA-së në Studio Live: E kam privilegj! Ambient maskilist? Është mit, jemi një familje

Jeta ushtarake në Shqipëri/ Studentja e FA-së në Studio Live: E kam privilegj! Ambient maskilist? Është mit, jemi një familje