Ambasadori italian reagon për reformën në drejtësi: Pozitive që çështja vijon të jetë në qendër të debatit

Edhe ambasadori italian në Tiranë, Fabrizio Bucci ka reaguar për debatin mbi Reformën në Drejtësi.

Ambasadori Bucci shkruan në Facebook se është pozitiv fakti që çështja e Reformës në Drejtësi vijon të jetë në qendër të debatit politik.

"Përsa i përket reformës në drejtësi: pozitiv fakti që çështja vijon të jetë në qendër të debatit politik!

Çuarja përpara e reformave mbetet një kusht i rëndësishëm për anëtarësimin në BE. Ofrojmë mbështetjen maksimale, jemi pranë popullit dhe Autoriteteve shqiptare në këtë rrugëtim. Prioritet i përbashkët!" shkruan ai.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

  • taljoni: 23/05/2020 12:03

    o taljano jam shum dakort qe te ndryshohet menyra e zgjedhjeve ne SHQIPERI por te vish ti e te na japesh mend qe vet ne shtetin tuaj esht nje lemsh qe keni parlament e senat qe nuk e mer vesh i pari te dytin se nje gje votohet ne parlament e senati e ndryshon aman....rri shtrember e fol drejt nje here ne jeten tende:thuaj qe te takon me fol se ta kerkon puna por te njeten gje qe thua do qe te behet dhe ne vendin tend

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Familjarët presin jashtë QSUT-së informacion për të afërmit e sëmurë, Meta: Të reflektohet menjëherë