Tiranë, Ambasadori Lu viziton Bunk'Art 2

Ambasadori Donald Lu në Bunk'Art 2"

Ambasadori i SHBA në Tiranë ka qënë në një vizitë personale në Bunk’Art 2. Vizita personale e Donald Lu është pasqyruar si një artdashësi e tij ndaj kulturës dhe historisë së popullit shqiptar.


(Ambasadori Donald Lu në Bunk'Art 2")

Bunk’Art 2 është në oborrin e Ministrisë së Brendshme në Tiranë, “Bunkeri Muze” ka një mision; kujtesën dhe nderimin e viktimave të regjimit

“BunkArt 2”,  është pjesë e vazhdimësisë së “BunkArt 1”, aty mund të shohim sesi mijëra të pushkatuar përmes gjyqeve të montuara, kanë rigjetur një identitet, edhe pse shumë prej tyre nuk dihet ende ku kanë eshtrat.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?



×

Lajmi i fundit

John

Brizida Gjikondi: Pse kanë frikë t'i japin vendit një president jashtë radhëve të tyre?!