Apeli i policisë për prindërit: Detyrim ligjor të respektoni masat! Shmangni grumbullimin në shkolla (VIDEO)

Drejtori i Sigurisë Publike në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Xhovalin Loka, në një deklaratë për mediat u bëri thirrje prindërve të shmangin grumbullimet jashtë ambjenteve të shkollave dhe në të njëjtën kohë njoftoi se do të ketë prani të patrullave të policisë për mbarëvajtjen e rregullave Antikovid

“Në të gjitha ambientet e jashtme të shkollave do të ketë prani të patrullave të policisë. Prezenca e policisë nuk do të jetë vetëm për ruajtjen e sigurisë, por dhe për mbarëvajtjen e rregullave. Prindërit kanë detyrim ligjor, pavarësisht se do të shoqërojnë fëmijët në shkolla, duhet të respektojnë distancimin social”, tha Loka.


Lajmi kryesor:

Nis shkolla! Fëmijët ruajnë distancë, prindërit në turma! Nxënësit: Vështirë të flasim me maska! Korça pa termometra, Durrësi mes 'tërmetit' e COVID-it


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Kuvendi rrëzon Metën, bregdeti do mbetet gjithmonë në pronësi të shtetit, askush nuk mund ta privatizojë