Arrestohet 53-vjeçari shqiptar në Greqi, tentoi të përdhunonte punonjësen që i pastroi shtëpinë

Arrestohet 53-vjeçari shqiptar në Greqi, tentoi të përdhunonte punonjësen që i pastroi shtëpinë

Një 53 vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë greke i akuzuar për veprat penale “tentativë përdhunimi” dhe “plagosje e lehtë”.

Ngjarja ka ndodhur dje (18 maj) rreth orës 18.00 në banesën e të dyshuarit në rrugën “Kalirois”, raporton Protothema.

Aty kishte shkuar për te pastruar një 53 vjeçare greke, kur shtetasi shqiptar, ka tentuar t’i grisë rrobat me qëllim përdhunimin dhe kur ha hasur në rezistencën e saj, e ka dhunuar në pjesë të ndryshme të trupit dhe më pas e ka nxjerrë jashtë banesës.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën forcat e policisë të cilat vunë në pranga 53 vjeçarin shqiptar, ndërkohë që kanë transportuar në spital shtetasen greke.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Zyrtari i DASH kundër korrupsionit në Tiranë, SHBA: Riafirmon mbështetjen për reformat në drejtësi

Zyrtari i DASH kundër korrupsionit në Tiranë, SHBA: Riafirmon mbështetjen për reformat në drejtësi