Arrestohet 60-vjeçari në Pogradec, ishte në kërkim si pjesëtar i një grupi kriminale! Ndihmonte emigrantët që të kalonin ilegalisht kufirin

Një 60-vjeçar i identifikuar si Eduart Elmasllari është arrestuar nga policia e Pogradecit pasi ishte shpallur në kërkim si pjesëtar i një grupi kriminal.

Ai ndihmonte në mënyrë të vazhdueshme emigrantët që të kalonin ilegalisht kufirin.  

Gjykata e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar e ka dënuar këtë shtetas me 6 vjet e 8 muaj burgim, për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve", kryer më shumë se një herë, në formën e grupit të strukturuar kriminal.

Materialet procedurale i kaluan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.
 

A.M./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve