Arrestohet biznesmeni Pëllumb Petritaj, falsifikoi dokumentet e një prone në Zvërnec

Arrestohet biznesmeni Pëllumb Petritaj, falsifikoi dokumentet e një prone në Zvërnec

Biznesmeni Pëllumb Petritaj

Vlore- Arrestohet nga policia biznesmeni Pëllumb Petritaj 54-vjeç. Sipas policisë, ndalimi i tij është bërë nga Seksioni i Krimit Ekonomik e Financiar pranë Drejtorisë Vendore të Policisë së Vlorës, pasi dyshohet të ketë falsifikuar dokumentet e një toke rreth 100 Ha tokë në zonën e Zvërnecit

Shërbimet e Policisë kanë bërë ndalimin e tij pasi ky shtetas dyshohet të jetë autorë i kryerjes së veprave penale "Falsifikimi i dokumentave" dhe "Pastrimi i produkteve të veprës penale".

Nga hetimet e kryera, dyshohet se Pëllumb Petritaj ka falsifikuar dokumentacionin e origjinës në lidhje me një sipërfaqe toke prej 100 Ha në zonën e Zvernecit.

Për këto vepra penale, mbi bazën e Vendimit Penal nr.1777, datë 09.10.2018, Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg".

Mësohet se biznesmeni ka pasur postin e kryetarit të Partisë Republikane të Vlorës. Ai ka qenë në mesin e personave të akuzuar edhe për falsifikimin e tokave në Karaburun, por ka dalë i pafajshëm.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, dy kamionë bllokuan rrugën Mitrovicë- Leposaviç dhe persona të maskuar qëlluan në drejtim të makinës së policisë

Vrasja e policit në Kosovë, dy kamionë bllokuan rrugën Mitrovicë- Leposaviç dhe persona të maskuar qëlluan në drejtim të makinës së policisë