POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Lirohet disa orë pas arrestimit bashkëshorti i ministres shqiptare Besa Shahini

Dardan Molliqaj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot mëngjesin e sotëm deputetin Dardan Molliqaj, i cili është burri i ministres shqiptare të Arsimit Besa Shahini. Ai është arrestuar nën akuzën për pjesëmarrje në protestën për lirimin e deputetit Albin Kurti në vitin 2015, por pas disa orësh u lirua. Partia Socialdemokrate reagoi duke thënë se prangosja e deputetit ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore. 

Besa Shahini dhe Dardan Molliqaj

Molliqaj është arrestuar nën arsyetimin për pjesëmarrje në protestën për lirimin e deputetit Albin Kurti, në vitin 2015. Arrestimi i deputetit në fjalë ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore. Për këtë arsye, ajo protestë ka qenë e drejtë dhe e nevojshme”, thuhet në njoftimin e PSD-së.

Lajmi i lirimit u konfirmua nga zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate Natyra Kuçi. “Rasti ishte dërguar në Prokurori. Deputeti Molliqaj tashmë është liruar me procedurë të rregullt”, tha zëdhënësja e PSD-së. Dardan Molliqaj është burri i ministres shqiptare të Arsimit, Besa Shahini. Pak muaj më parë ata zhvilluan ceremoninë e martesës

Njoftimi i policise se Kosoves

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • emigranti: 13/05/2019 14:19

  Pas nje hetimi 4-vjecar dhe me pjesemarjen e sherbimeve hetimore me te specializuara boterore ku u perdoren mjetet dhe teknologjia me e perparuar shkencore,mas njoftojne nga KOSOVA se u arrit dhe u be i mundur arrestimi i deputetit DARDAN MOLLIQAJ i cili ishte ne kerkim nderkombetar.Tani rradhen e kane te aferm te ministrit te jashtem ne detyre i Shqiperise,zotit CAKAJ.Prandaj dilni lume sot ne ora 18 te terheqim zvarre qeverine e krimit dhe te droges qe eshte e lidhur me njerzit me te rezikshem qe cenojne rendin dhe sigurine boterore.Bravo zoti Haradinaj qenge bere nje me kryehajdutin Ilir Meta

  Përgjigju
  • Policia e Kosovës: 13/05/2019 17:40

   Policia e Kosovës ka arrestuar sot mëngjesin e sotëm deputetin Dardan Molliqaj Tru dele

 • Ilo: 13/05/2019 11:52

  Ja ka marre doren burgut ky ben nja dy dite dhe e nxjerrin prape

  Përgjigju