Arrestohet fieraku pas 14 viteve arrati në Vlorë, Italia e kërkonte për prostitucion

Një 40-vjeçar nga Fieri u arrestua nga policia e Vlorës dhe pritet të ekstradohet në Itali ku ishte i dënuar në mungesë për shfrytëzim prostitucioni.

Ervin Farija, lindur në Fier dhe banues në Vlorë, u arrestua në sajë të informacioneve të marrë në rrugë operative.

Autoritetet gjyqësore italiane konkretisht Gjykata e Milanos Itali, në vitin 2005, e ka dënuar 40-vjeçarin me 6 vite burgim për veprat penale "Organizatë kriminale, shfrytëzim prostitucioni dhe skllavërim" parashikuar nga nenet 99, 81, 110, 602 dhe 416 të Kodit Penal Italian.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid/ Brazili regjistron 1223 viktima në 24 orët e fundit