Arsenal 'i fali' kreun Cityt, Mikel Arteta: Duhet të reagojmë me Bayern Munich

Arsenal 'i fali' kreun Cityt, Mikel Arteta: Duhet të reagojmë me Bayern Munich

Mikel Arteta

1713124645_1706629720mikelarteta.jpg
Arsenali humbi 0-2 me Aston Villan dhe bashkë me ndeshjen humbi mundësinë për kreun e Premier League. Pas ndeshjes për mediet foli Mikel Arteta, trajneri i "Topçinjve". Spanjolli kërkon reagim.

"Dy paraqitje shumë të ndryshme. Pjesa e parë ishte e mrekullueshme, një nga pjesët më të mira që kemi luajtur ndonjëherë kundër një ekipi të madh. Duhet të ketë pasur tre ose katër raste për gol ose më shumë. Nuk arritëm të shënonim dhe kjo u reflektua në pjesën e dytë. Ne nuk vazhduam me lojën e mirë dhe pësuam dy gola shumë të këqij", tha trajneri.

Ndeshja e radhës për Arsenal është të mërkurën kundër Bayern Munich, për çerekfinalen e kthimit në Champions League. Sfida e parë përfundoi 2-2 në Londër.

“Ne kemi mundësinë më të mirë për të reaguar ndaj Bayernit, të mërkurën. Ekipi duhet ta tregojë. Nëse dëshiron të fitosh, duhet t’i kapërcesh këto situata”, tha Arteta.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Liverpool dhe Arsenal turpërohet në shtëpi, Manchester City merr kreun e Premier League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit