Atdhe Geci: Festimin e vranë me urdhër nga Greqia...dihet se kush!

Një tjetër bashkëpunëtor i Festim Latos, Atdhe Geci, hedh akuza se vrasja e tij është politike dhe se është urdhëruar nga Greqia.

"Më 30 tetor 2016 në Hagë të Holandës, ai organizoi shpalljen që Çamëria të ketë një adresë. Festimi kishte një dosje të hapur ndaj Greqisë për genocid ndaj çamëve dhe Çamërisë. Unë kam punuar 4 vite me të. Është vrasje politike, ai u vra për çështjen kombëtare çame. Ai është shpallur hero për çështjen çame, është i pari hero. Është sharë, nuk është pranuar, por historia do tregojë se ai është i duhuri. Ai është vrarë në detyrë për Çamërinë, në detyrë ka qenë. Sot republika e Çamërisë ka të gjitha institucionet. Ka kushtetutën, ka simbolet, ne jemi komplet të përgatitur dhe çdo ditë lobojmë në SHBA, në BE, që Çamëria të shkëputet sa më shpejtë nga Greqia. Porositësi i vrasjes së Latos dihet adresa, është Greqia, përmes kujt e ka bërë, dihet është e thjeshtë të gjendet", tha ai.

I pyetur për akuzat se Festim Lato ishte i zhutur në borxhe miliona euroshe, ai përgjigjet: "Unë besoj që zoti lato vetëm për cështje borxhet nuk është vrarë. por gjithsesi të presim ekspertizën dhe hetimet".


Lajmi kryesor:

Me flamurin shqiptar e 'autochthonous' mbërrin në shtëpi trupi i Festim Latos/ Bashkëpunëtorët: Vrasje politike! (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

I mbijetuar i Holokaustit, kush është arkitekti i shquar hebre që u rikthye në Shqipëri dhe ndërtoi falas memorialin në Tiranë