Atentati ndaj prokurorit/ Çfarë u gjet në telefonin e Redjan Rrajës?! Merret në pyetje modelja e njohur shqiptare

Kejvina Kthjella

TIRANE - Një personazh i njohur i botës së shoëbizzit është pyetur nga hetuesit në lidhje me atentatin e prokurorit Arjan Ndoja, ku mbeti i plagosur së bashku me Landi Muharremin, të fortin e Sukthit, dhe shoferin e tij Andi Maloku, i cili fatkeqësisht ndërroi jetë këtë mbrëmje në spitalin e Traumës, 6 ditë pas atentatit në mbikalimin e Shkozetit.

Kejvina Kthjella, velinë në një emision televiziv, dhe tashmë modele, ka kontakte të shumta, telefonata e mesazhe, me Redjan Rrajën, personin që është arrestuar nga policia si një nga autorët e dyshuar të atentatit, ku pavarësisht provave bindëse për prokurorinë, 34-vjeçari ka mohuar të ketë lidhje.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se Kejvina Kthella është marrë në pyetje si person që mund të ketë dijeni për ndonjë konflikt të Rrajës me personat e plagosur, për shkak se komunikimet e saj kanë qenë të shpeshta, ndërsa mësohet se gjithçka është zbuluar pas ekzaminimeve në telefonin e 34-vjeçarit. 

Prokuroret që po merren me këtë cështje kanë sekustruar edhe telefonin e prokurorit Arjan Ndoja që ndodhet në spitalin e Durrësit në gjëndje të mirë. Po kështu janë sekuestruar edhe telefonat e  Muharremit, i njohur me pseodonimin Rrumi dhe shoferit Maloku.

Pavarësisht se në makinën e braktisur të autorëve u gjetën gjurmë gishtërinjsh në një palë syze të lëna në automjet, Redjan Rraja, i njodhur si Dara i Fushë-Krujës, për shkak të profesionit të tij si stomatolog, deri më tani ka mohuar të ketë lidhje me atentatin. Makina që u braktis në Shkafane, nuk u dogj, dhe hetuesit kanë dyshime se dicka nuk ka shkuar, pasi mendojnë se autorëve nuk i është hapur bagazhi ki më pas u gjetën disa shishe me benzinë.

G.M./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento

Komente

 • www.youngtribune.com: 08/11/2019 09:32

  Ore ky Rraja I martuar dhe kontakte me ket baxhellen.

  Përgjigju
 • Spektatori: 08/11/2019 06:45

  Po ndonje film te Kejvines me Redjanin nuk do na e tregoj prokuroria ne vazhdim nga celulari.

  Përgjigju
 • Beni: 08/11/2019 00:48

  Bojne leke me bythe te gjithe vipat ne Shqiperi kane mare fund meshkuj edhe femra

  Përgjigju
 • jani: 08/11/2019 00:01

  KEJVINA eshte kinge,,do kisha deshire ta kisha njehere ne krevat...

  Përgjigju
 • timi: 07/11/2019 20:53

  dava zorraxheshkash.... hapen kot neper televizione me financime horrash

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Qeveria tranzitore “përçan” opozitën, pas 31 majit PD-LSI nuk bien dakord për qeverinë tranzitore